AERI

Aktuality

zpět na výpis aktualit
29. 04. 2019

AKTUALITA - Vytápění propanem

V České republice se každým rokem postaví několik desítek tisíc nových bytů a rodinných domů. Mnoho z nich investoři staví mimo dosah plynofikace zemním plynem. Otázkou je jaký v tomto případě zvolit zdroj energie, který bude dlouhodobě udržitelný jak z pohledu ekonomiky provozu, tak i životního prostředí? 

 

To je téma, kterému se zde chceme krátce věnovat.

 

Podle statistických dat má u nás nově postavená nemovitost pro bydlení s podlahovou plochu okolo 100 m2. Aby splňovala neustále se zpřísňující energetické parametry, tak musí mít roční spotřebu tepla na vytápění pod 20 kW/m2  (tedy být postavena v nízkoenergetickém standardu). 

 

Jednoduchými výpočtem dojdeme k výsledku že roční spotřeba průměrné novostavby se bude pohybovat do 20 000 kWh. Znáte řešení, které by při podobné spotřebě bylo vysoce komfortní, ekologické a nákladově zajímavé, tak aby Vás zároveň  investičně dramaticky nezatížilo?

 

My ano, jedná se o stále populárnější vytápění propanem. 

 

Jak na to?

Jednoduše si zakoupit vlastní zásobník vhodné velikosti, tak aby bylo možné si propan koupit v době tzv. letní slevy, tedy tehdy, kdy je o mnoho levnější než v zimě. Díky tomu je možné se dostat pod 1,6 Kč/kWh energie včetně DPH, celkově tedy o něco málo přes 30 tisíc Kč za rok.

a11.pdf